19-11-2014Za nami również półmetek rozgrywek w lidze wojewódzkiej młodziczek, których kategoria wiekowa podobnie jak w przypadku młodzików to 13-14 lat . Mimo małego doświadczenia na parkiecie (zaledwie 1 rok), młodszego wieku (gdyż należy wspomnieć, iż drużyna składa się z dziewczyn z rocznika 2001/2002) dziewczynom z Ozimka nie zabrakło chęci i determinacji do podjęcia walki z drużynami bardziej doświadczonymi i starszymi, co w tych kategoriach ma ogromne znaczenia.

Na początek Szczypiornistki z Ozimka podejmowały drużynę z Pawonkowa, która należy wspomnieć w zeszłym sezonie w tejże kategorii zdobyła mistrzostwo województwa. W pierwszej połowie z powodu małych jeszcze umiejętności gry w ataku, niedokładnych podań oraz lekkiego stresu spowodowanego pierwszym meczem w tym sezonie Siódemka straciła dużo bramek z ataku szybkiego. Druga odsłona meczu wyglądała już znacznie lepiej – dziewczyny podjęły zaciętą walkę i mimo porażki 10-19 zagrały bardzo ładny mecz, przede wszystkim w obronie zarówno taktyką 5-1, jak i 3-3.

Kolejne spotkanie odbyło się w Dobrzeniu Wielkim, gdzie drużyna gospodarzy była poza zasięgiem drużyny z Ozimka uczącej się zaledwie od miesiąca podstaw gry w ataku pozycyjnym przegrywając 33-1. W 3 kolejce podejmowaliśmy drużynę z Kolonowskiego i pomimo walki i lepszego zachowania na parkiecie w porównaniu z poprzednimi spotkaniami było widać brak doświadczenia i przewagę drużyny gości, która ostatecznie to spotkanie wygrała.

Następna kolejka to mecz wyjazdowy do Krapkowic. Z pewnością gospodarze poprzez wiek oraz posiadane umiejętności a także możliwości wzorowania się na drużynie seniorskiej będą przeważać na parkiecie. Jednak mogę zapewnić, że w naszej młodej drużynie, która ciągle brnie do poprawy jakości i stylu gry, aby w przyszłości móc walczyć o miejsca na podium i awans do MMP i w tym meczu nie zabraknie ducha walki!

Poniżej tabela młodziczek po 4 kolejce

Miejsce Nazwa klubu Punkty Mecze W R P Bilans
1 LZS Tor Dobrzeń Wielki 6 3 3 0 0 62
2 UKS Olimp Grodków 4 2 2 0 0 27
3 ASPR Zawadzkie-Pawonków 4 4 2 0 2 -10
4 KS Otmęt ZSS nr 1 Krapkowice 2 3 1 0 2 -7
5 ASPR Zawadzkie-Kolonowskie 2 3 1 0 2 -23
6 UKS MOS Opole 0 0 0 0 0 0
7 M-GTS Siódemka Ozimek 0 3 0 0 3 -49

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Website